Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 grudzień 2022

Krajowy Program Odbudowy to dość trudny temat, bowiem dotyczy politycznego sporu polskiego rządu z Komisją Europejską, odchodząc jednak od wielkiej polityki, gdyby wkrótce udało się osiągnąć kompromis, to na wiele zadań środki nie mogłyby popłynąć bo nie mamy przygotowanych dokumentów wykonawczych. Taka sytuacja dotyka rekultywacji Zachemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyświetlacze prędkości montowane przy przejściach dla pieszych mają ostrzegać kierowców, że jadą zbyt szybko. Inowrocław szykuje się do zakupu 11 takich wyświetlaczy, ponadto w ramach projektu będą zrealizowane inne mniejsze działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Opublikowano w Inowrocław

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) to genetyczna choroba, która zabiera sprawność i prowadzi do śmierci, Wynalezione lekarstwo pozwala pomóc wielu chorym, ale kosztuje ono ponad 9 mln zł na pacjenta. Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia wprowadziło refundację dla chorych do 6 miesiąca życia, zdaniem naukowców terapia tym lekiem może okazać się też skuteczna gdy dziecko ma wagę niższą niż 21 kg, dlatego rodzice pozostałych dzieci prowadzą wyścig z czasem, zbierając oddolnie tak ogromne kwoty.

Opublikowano w Regionalne

Watykan decyzją papieża Franciszka skierował abp. Jana Romeo Pawłowskiego do Grecji jako nuncjusza apostolskiego, czyli jako ambasadora Stolicy Apostolskiej w tym kraju. Hierarcha urodził się w Biskupcu na Warmii, ale przez wiele lat związany był z Bydgoszczą.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:08

Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:04

Bydgoszcz z droższymi opłatami za parkowanie od Dubaju

Organizacje chcące promować w Bydgoszczy transport zbiorowy wręcz namawiają do dalszych podwyżek opłat za parkowanie samochodów. Stawka 3,80 zł w centrum Bydgoszczy za godzinę – czy to tak mało? Jak spojrzy się na europejskie stolice jak Amsterdam, Paryż, czy Berlin to w centrum nie mamy tak drogo, ale jak spojrzymy na skalę świata to daleko też nam do najtańszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z jednej strony władze województwa wyrażają chęć przystąpienia do spółki budującej terminal Bydgoszcz-Emilianowo, z drugiej jednak strony Urzędowi Marszałkowskiemu zdarza się deprawować jego potencjał. We wrześniu informowaliśmy o tym, jak pracownik Urzędu Marszałkowskiego na konferencji w Gdyni, w ramach 100-lecia Portu Gdynia twierdził, że Emilianowo będzie ,,małym terminalem”. W tą myśl brnie przyjęta 17 listopada przez Zarząd Województwa wersja ,,Regionalnego planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2021-2027”, po konsultacjach społecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29