Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 lipiec 2023

W ubiegłym tygodniu oficjalnie podsumowano piątą edycję rywalizacji o tytuł Rowerowej stolicy Polski, która odbywała się w czerwcu. Tegoroczna edycja to kolejne rekordy – mieliśmy ponad 70 tys. uczestników i ok. 12 mln przejechanych kilometrów – te statystyki to w pewnym sensie sukces Bydgoszczy, bowiem to nad Brdą narodził się pomysł organizowania corocznej rywalizacji, bydgoski ratusz pełni też swego rodzaju rolę operatora rywalizacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Stawiamy na mocne whisky i rumy. Mamy obecnie 60 rodzajów rumu i 60 rodzajów whisky – to wbrew pozorom nie treść z ulotki zapraszającej na imprezę (choć są wątpliwości, czy takowa ulotka byłaby zgodna z prawem), ale treść jaką można wciąż przeczytać na stronie wydawanej przez Urząd Miasta ,,Bydgoszcz Informuje”, tworzonej przez urzędników, choć ten tytuł próbuje naśladować niezależne media. W ubiegły czwartek do czytania tej strony na konferencji prasowej przed Enea Triathlon osobiście zachęcał gości Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Протягом багатьох років 11 липня є днем пам'яті жертв українських етнічних злочинів на Волині, а сьогодні цей день відзначається як 80-ті роковини Волинської різанини. Волинь, безумовно, є найскладнішою темою в польсько-українських відносинах, але сьогодні, завдяки величезній польській підтримці воюючій Україні, ми маємо чи не найкращі відносини в історії, що є слушним моментом для обговорення цієї непростої теми.

Spore kontrowersje wśród rodziców budzi unieważnienie przez prezydenta Inowrocławia konkursu na funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Wojciecha w Inowrocławiu. W oparciu o protokoły przygotowaliśmy zestawienie chronologiczne faktów.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj obchodzimy 80. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu (data 11 lipca jest symboliczna, bowiem mówimy o dłuższym procesie) dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Jest to najtrudniejsza karta historii polsko-ukraińskiej. W niedzielę w Łucku, w obecności wielu ukraińskich mediów, za ofiary tej zbrodni modlili się prezydenci Wołodymir Zelenski i Andrzej Duda. Wspólnie złożyli też w kościele przed ołtarzem znicze.

Opublikowano w Regionalne

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Zagranicznego przyglądamy się skandalowi w nowo powołanym fińskim rządzie, gdy wybrany na ministra gospodarki Wilhelm Junnila po 10 dniach rządów musiał się podać do dymisji, będzie też o zamieszkach we Francji i zbliżających się przedterminowych wyborach w Hiszpanii. Najważniejszy temat to akcesja Ukrainy i Mołdawii do Unii Europejskiej.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30