Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 lipiec 2023

Ukraiński minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiorow poinformował, że ukraiński system dowodzenia Delta jest gotowy do integracji z zachodnimi systemami, w tym też z myśliwcami F-16, które część państw NATO chce przekazać Ukrainie. Z punktu widzenia przyszłego członkostwa Ukrainy w NATO nie tylko istotna jest polityka, o czym dyskutowano do wczoraj na szczycie w Wilnie, ale bardzo ważne jest też dostosowanie ukraińskiej armii do standardów NATO. W tym ważną rolę odegrała Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym roku płaca minimalna w Polsce ponownie – tak jak w tym roku – wzrośnie dwa razy. Rząd zaproponował, by najniższe wynagrodzenie wzrosło do poziomu 4242 zł brutto od 1 stycznia 2024 roku, a następnie do 4300 zł od 1 lipca 2024 roku. Tymi propozycjami zajmuje się obecnie Rada Dialogu Społecznego. Nie jest to dobra wiadomość dla pracodawców, zwłaszcza drobnych przedsiębiorców, którzy już z niepokojem szacują przyszłoroczny wzrost kosztów pracowniczych.

Opublikowano w Regionalne

Piękny słoneczny weekend 8-9 lipca, blisko 4000 zawodników oraz dziesiątki tysięcy kibiców – tak wyglądała 9. edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon. To rekordowa pod względem liczby zawodników edycja i wyjątkowa za sprawą licznych atrakcji przygotowanych we współpracy ze sponsorem tytularnym zawodów - marką Enea.

Opublikowano w Sport

Przy ulicy Wojska Polskiego na inowrocławskim Rąbinie powstanie budynek mieszkalny, w którym znajdzie się 107 lokali mieszkalnych. Od wtorku 11 lipca rozpoczął się nabór wniosków. Budynek powstania w ramach inicjatywy budownictwa społecznego, przez co lokale powinny być nieco tańsze niż na rynku komercyjnym.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka razy podnosiliśmy problematykę parkowania przy ulicy Gdańskiej przed Hotelem pod Orłem. Funkcjonuje tam parking pozwalający zatrzymać się gościom hotelu na kilka minut, w celu pozostawienia bagażów, niestety często zaparkowane tam pojazdy blokowały torowisko, przez co paraliżowany był ruch tramwajowy. Postawione kilka tygodni słupki również problemu nie rozwiązały, bowiem nadal dochodzi do incydentów z blokowaniem torowiska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiosną spore emocje między wójtem i radnymi w Białych Błotach budziła sprawa budowy przedszkola w Cielu – w rozpisanym wówczas przetargu najtańsza oferta opiewała na 17,8 mln zł, to o jakieś 1,8 mln zł więcej niż zapisano w budżecie. Na założenia inwestycyjne wójta nie chciała się zgodzić większość radnych, w rezultacie na zwiększenie finansowania Rada się nie zgodziła i przetarg musiał zostać unieważniony. Teraz sprawa wraca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30