Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 wrzesień 2023

W pierwszych tygodniach roku pojawiły się spore problemy kadrowe w policji, główną ich przyczyną było osiągnięcie przez wielu policjantów wieku emerytalnego, a sam zawód nie jest na tyle atrakcyjny, aby przyciągać chętnych. Podobna sytuacja może się pojawić wśród nauczycieli, w tym zawodzie od dawna nie brakuje narzekań na niskie zarobki, a to nie przyciąga młodych ludzi do pracy w szkołach.

Opublikowano w Regionalne

Nauczyciele masowo odchodzą z zawodu, a młodzi się do niego nie garną. Powodem jest przede wszystkim „mizeria finansowa”, o której mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz. Zarobki początkujących nauczycieli są dziś praktycznie na poziomie płacy minimalnej. Do tego dochodzi także przeładowana podstawa programowa i obniżenie prestiżu zawodu nauczyciela. Szacuje się, że już teraz brakuje w Polsce nawet kilkudziesięciu tysięcy pedagogów. – Brak 10 nauczycieli w danej miejscowości to brak minimum 180 godzin do obsadzenia. A to znaczy, że kilkuset uczniów nie ma lekcji – mówi Sławomir Broniarz.

Opublikowano w Magazyn

Portal Transport-Publiczny.pl powołując się na prezesa bydgoskiego MZK Piotra Bojara poinformował, że spółka jest zainteresowana zakupem elektrycznych autobusów. Miejskie Zakłady Komunikacyjne z tego powodu miały złożyć wniosek do rządowego programu Zielony Transport Publiczny. Zainteresowanie programem poszczególnych miast jest duże, trudno zatem powiedzieć kto dostanie dotację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31