Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 wrzesień 2023

W ubiegłym tygodniu odbywały się w Gdańsku XV Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako poświęcone branży kolejowej, targi można powiedzieć po raz kolejny zdominowała bydgoska PESA, a dokładniej lokomotywa wodorowa. Podsumowanie tego najlepszym jest przyznanie stworzonej w Bydgoszczy lokomotywie wodorowej głównej nagrody Trako2023.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie sposób byłoby nie wspomnieć w Przeglądzie Zagranicznym o ochłodzeniu w relacjach polsko-ukraińskich, które wyszło z powodu sporu o przewóz ukraińskiego zboża – rozwiązania sytuacji nie ułatwia kampania wyborcza w Polsce oraz wypowiedzi prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 25 wrzesień 2023 18:16

Bydgoskie Archiwum Państwowe ma nową siedzibę

Około 30 km bieżących akt jest wstanie pomieścić nowy gmach Archiwum Państwowego w Bydgoszczy, który powstał przy ulicy Karłowicza 17. Pozwoli to powiększyć zasoby tej instytucji dwuipółkrotnie. W uroczystym otwarciu nowej siedziby uczestniczył minister Piotr Gliński.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Województwie Kujawsko-Pomorskim mamy trzy uzdrowiska: najbardziej znany Ciechocinek, Inowrocław oraz Brześć Kujawski, w ramach nowej perspektywy Unii Europejskiej te samorządy zadeklarowały współpracę, liderem porozumienia będzie inowrocławski ratusz.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 25 wrzesień 2023 15:34

Maszyniści Polregio grożą strajkiem

Dzisiaj mija termin ultimatum jakie związki zawodowe postawiły zarządowi Polregio domagając się podniesienia płac maszynistów. Związkowcy są już po referendum w sprawie ewentualnego strajku. Gdy wiosną ubiegłego roku maszyniści wyrażali swoje niezadowolenie w naszym regionie nie kursowało wiele pociągów, choć nie zastosowano wówczas najbardziej dotkliwego rozwiązania w postaci strajku generalnego.

Opublikowano w Regionalne

Niemal jednomyślnie, bez głosów sprzeciwu w poniedziałek 25 września Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwalił Audyt Krajobrazowy, dokument który ma przez dekady ustanawiać ochronę krajobrazów priorytetowych. Ten dokument początkowo budził kontrowersje w Bydgoszczy – długie miesiące prac sprawiły, że udało się wypracować consensus.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kampania wyborcza trwa – w niedzielę w Bydgoszczy gościła Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, która wzięła udział w konferencji prasowej kandydatek do Sejmu Koalicji Obywatelskiej z okręgu bydgoskiego. Konferencję symbolicznie otworzył lider listy poseł Paweł Olszewski, który szybko odsunął się mówiąc, że zostawia konferencję paniom.

Opublikowano w Bydgoszcz

PKP PLK planuje przebudować we współpracy z władzami Bydgoszczy wiadukt nad ulicą Nakielską, który ma pozwolić poszerzyć ulicę do dwóch pasów ruchu, nowa konstrukcja ma pozwolić też w przyszłości poprowadzić pod torami linie tramwajową z Wilczaka dalej na zachód. O planach PKP PLK dotyczących Bydgoszczy mówił przed tygodniem na III Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku dyrektor Sławomir Wołkowski, który nadzoruje modernizację linii nr 131.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30