Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 wrzesień 2023

Po raz drugi Bydgoszcz aplikuje o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, tym razem któreś z polskim miast uzyska ten tytuł w 2029 roku, będzie to zatem nasza wewnętrzna polska rywalizacja, choć w opiniowaniu ofert przygotowanych przez poszczególne miasta obok przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa, będą brali udział też przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Do tej pory dwa polskie miasta uzyskały ten prestiżowy tytuł: Kraków i Wrocław.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 wrzesień 2023 18:13

Inowrocław ponownie bez dotacji na zabytki

Rząd ogłosił wyniki drugiego naboru Programu Odbudowy Zabytków, podobnie jak w pierwszej edycji nie znalazły się żadne środki dla Inowrocławia, prezydent miasta Ryszard Brejza zarzuca, ze nawet nie uzasadniono tej decyzji. Inowrocławski ratusz zabiegał o te same zadania co w pierwszym naborze, które wówczas również odrzucono.

Opublikowano w Inowrocław

Z Europejskiego Banku Inwestycyjnego pozyskała ponad 12 mln zł na modernizację oświetlenia i termomodernizację budynków, tych środków nie będzie trzeba oddawać pod warunkiem, że na te cele miasto zainwestuje w ciągu najbliższych 3 lat przynajmniej 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski zapowiedział wymianę w ramach tego zadania oświetlenia spółki Enea Oświetlenie, która w praktyce zniknie z bydgoskich ulic.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek i w sobotę w Łuczniczce odbędzie się III edycja BluGameShow jednego z ważniejszych wydarzeń z branży gier komputerowych w Polsce. Będą ludzie w strojach w gier i filmów w ramach zabawy w cospley, będą turnieje w Counter Strike i Fifę z pulą nagród przewyższającą 100 tys. zł, ale będzie to też okazja, aby przyjść sobie i po prostu pograć. Organizatorzy z bydgoskiego BluHolding chcą w ten sposób wspierać rozwój już i tak silnej w Bydgoszczy branży IT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj poinformowaliśmy, że związki zawodowe zapowiedziały na 10 października rozpoczęcie strajku, który doprowadzi do zatrzymania pociągów Polregio w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dzisiaj Polregio informuje nas, że doszło do zawarcia porozumienia, zatem w pozostałych województwach, w tym kujawsko-pomorskim na dzisiaj nie ma większego ryzyka, że staną pociągi.

Opublikowano w Regionalne

Firma ,,EBUD” - Przemysłówka została generalnym wykonawcą budowy instalacji hermetyzującej dla instalacji unieszkodliwiania odpadów Remondisu zlokalizowanej przy ulicy Inwalidów. Jej budowy od wielu lat domagali się mieszkańcy z uwagi na przykre zapachy które uprzykrzają im życie, w szczególności w okresie upałów. Główny wykonawca to firma z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31