Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 wrzesień 2023

Już od dobrego miesiąca jednostka promowa zacumowana w Solcu Kujawskim nie pływa, bowiem stan Wisły jest zbyt niski. O tej sprawie pisaliśmy już jakiś czas temu, jak się jednak dowiadujemy Urząd Marszałkowski w Toruniu nawet nie dysponuje danymi o frekwencji promu co wydać się może już nieco dziwne.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 28 wrzesień 2023 22:26

Bydgoszcz po Regionalnym Kongresie Kobiet

W czwartek w Miejskim Centrum Kultury odbył się Regionalny Kongres Kobiet zorganizowany przez wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy Joannę Czerską-Thomas, który w pewnym sensie promował ją też jako kandydatkę do parlamentu. Nie był to jednak więc polityczny, ale szereg debat o tematach przede wszystkim interesujących kobiety, ale nie tylko. Kongres zakończyła licytacja na rzecz pomocy Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sołtys Grodztwa, Tomasz Frejliszek, skrytykował radnych podczas dzisiejszej Rady Miejskiej. W tym kontekście skierował uwagę przede wszystkim do przewodniczącego Komisji Rolnictwa, Stefana Lewandowskiego, który zorganizował dwie komisje, "dzień po dniu".

Opublikowano w Kruszwica
czwartek, 28 wrzesień 2023 21:08

Tańsza energia elektryczna- czy to możliwe?

Drakońskie wzrosty cen zatrważają chyba każdego z nas. Coraz wyższe rachunki za energię elektryczną napawają nas strachem i niepewnością- co będzie dalej? Na szczęście możemy liczyć na pomoc oferowaną nam przez Tarczę Solidarnościową służącą ochronie odbiorców energii elektrycznej w gospodarstwach domowych.  Co wpływa na cenę energii elektrycznej? Ile wynosi maksymalna obniżka należności i kto może na nią liczyć i czym tak właściwie jest zamrożenie cen prądu?

Opublikowano w Polecane

Z dniem 28 września Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy kończy się wydłużona kadencja prof. Janusza Kowalewskiego, który tym szpitalem kieruje od 2016 roku. Konkurs na nowego dyrektora jest na dość wstępnym etapie, zatem na jego rozstrzygnięcie przyjdzie nam poczekać kilka tygodni. Najprawdopodobniej prof. Kowalewski będzie pełnił te obowiązki do czasu wyboru nowego dyrektora, nie można wykluczyć też, że sam wygra ten konkurs.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba pozwów klimatycznych na świecie wzrosła dwuipółkrotnie – z 884 w 2017 roku do blisko 2,2 tys. w 2022 roku. – Takich spraw bez wątpienia będzie więcej, co wynika ze złego stanu środowiska, jego destrukcyjnego wpływu na nasze zdrowie oraz wciąż pogłębiającego się kryzysu klimatycznego – ocenia Marcin Nowak, radca prawny Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak podkreśla, Polska potrzebuje ramowej ustawy o ochronie klimatu, która zagwarantowałaby prawo do życia w bezpiecznym klimacie. Fundacja przygotowała taki projekt na wzór ustaw z innych państw. Prace nad podobnymi dokumentami toczą się również w innych krajach członkowskich Unii.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłą sobotę – 23 września – Port Morski w Gdyni świętował 101. urodziny, jak się niekiedy mówi jest to paradoksalnie najstarszy i najmłodszy polski morski, bo pod względem tradycji Gdańsk ma dłuższą historię, ale jak spojrzymy od punktu odzyskania przez Polskę niepodległości to Gdynia była pierwszym polskim portem. Już w trakcie prac koncepcyjnych nad budową portu w Gdyni planowana była bliska współpraca z Bydgoszczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30