Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 wrzesień 2023

W środę Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła promocyjną taryfę nazywaną ,,Biletem nowego pasażera”. Będą mogły z niej skorzystać osoby, które w 2023 roku nie posiadały biletu okresowego dłuższego niż 14-dniowego. Ta promocja ma celu przyciągnąć nowe osoby do korzystania z transportu zbiorowego. Podobna promocja była wprowadzona w przeszłości – w 2015 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Począwszy do niewymagających prądu gier planszowych, przez retro konsole, po najnowocześniejszy sprzęt, którym chwalą się producenci – w piątek na Immobile Łuczniczce rozpoczęła się trzecia edycja BluGameShow. Impreza będzie odbywać także w sobotę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska na tle państw Europy zachodniej ma jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych – zabiegać o zmianę tego zamierzają w parlamencie senator Andrzej Kobiak i kandydat na posła dr Włodzisław Giziński. Z kolei wiceminister Jarosław Wenderlich kandydujący z listy PiS uważa, że powołanie sądu apelacyjnego to ,,bydgoska racja stanu”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zajmujący się prostowaniem fake newsów serwis demagog.org.pl odwołując się do najnowszego raportu Komisji Europejskiej dotyczącego propagandy wskazuje, że w Unii Europejskiej wciąż jest problem z szerzeniem rosyjskiej propagandy w mediach społecznościowych. Konta wspierające jawnie Kreml mają przynajmniej 165 mln subskrybentów, co przekłada się na ponad 16 mld wyświetleń.

Opublikowano w Regionalne

Dla sporego obszaru powiatu inowrocławskiego, obsługiwanego przez kruszwicki wodociąg Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu wydał ostrzeżenie o ,,niezgodnością mikrobiologicznej liczby mikroorganizmów (…) z rozporządzenie Ministra Zdrowia. Czyli stan wody nie spełnia norm, aby była ona bezpośrednio wykorzystywana do spożywania przez ludzi czy nawet płukania pokarmów.

Opublikowano w Kruszwica

Obraz Matki Boskiej Pięknej Miłości trzeba zaliczyć do jednych z najistotniejszych bydgoskich symboli. Namalowany najprawdopodobniej w XV wieku wizerunek Matki Bożej z charakterystyczną różą zdobi główny ołtarz w Katedrze Bydgoskiej i uchodzi za jeden z piękniejszych wizerunków Matki Bożej znajdujących się w Polsce. Poczta Polska w ramach serii ,,Sztuka sakralna” wydała kartkę pocztową w nakładzie 5 tys. sztuk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30