Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 30 wrzesień 2023
niedziela, 01 październik 2023 00:44

Galeria BWA ma nową elewację

Nową elewację Galerii BWA zlokalizowanej przy Parku Kazimierza Wielkiego i ulicy Gdańskiej mogliśmy podziwiać już od kilku tygodni, od pewnego czasu ponownie świeci się też charakterystyczny neon. Oficjalne podsumowanie inwestycji odbyło się w miniony czwartek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku miesięcy w centrum Bydgoszczy funkcjonuje tzw. Park Kulturowy, czyli zaostrzone formy ochrony krajobrazu. Uchwała o Parku Kulturowym uniemożliwia funkcjonowanie nieestetycznych szyldów, które nie pasują do otoczenia lub burzą historyczny charakter starówki, ale też znacznie ograniczono możliwość eksponowania reklam, jeden z punktów mówi nawet wręcz o zakazie rozdawania ulotek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami trzecia edycja BluGameShow w Bydgoszczy – wydarzenia, które było multitematyczne, bowiem zaciekawić mogło graczy, miłośników nowych technologii, z roku na rok rozwija się też segment fantastyki, która z grami komputerowymi jest coraz bardziej powiązana. Dlaczego zatem fantastyka jest dla odbiorów jako gatunek atrakcyjna?

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas środowego spotkania z liderem Koalicji Obywatelskiej Donaldem Tuskiem na Sisu Arenie w Bydgoszczy ze strony Nadii, 17-letniej aktywistki klimatycznej padło pytanie o poparcie dla postulatów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Były premier przyznał, że starsi politycy w tym zakresie powinni się uczyć od młodych ludzi.

Opublikowano w Regionalne

1 lipca opublikowaliśmy materiał pt. ,,Ocalić od zapomnienia”, na którym pokazaliśmy ujęcia lotnicze dawnej Restauracji Leśnej w Smukale, jednocześnie stacji dawnej kolejki wąskotorowej łączącej Bydgoszcz z Koronowem. Na terenie Bydgoszczy był to ostatni tak wyrazisty element dawnej kolejki wąskotorowej. Tytuł ,,Ocalić od zapomnienia” okazał się bardzo wymowny, bowiem budynek został w ostatnich dniach zrównany z ziemią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31