Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 09 wrzesień 2023

Bydgoszcz nazywana jest dzisiaj ósmym co do wielkości miastem w Polsce, choć od ubiegłego roku jesteśmy dziewiąci za Lublinem. Jak wynika z opublikowanej przed tygodniem wieloletniej prognozy ludności – w 2060 roku populacja Bydgoszczy spaść ma do 219 tys. mieszkańców. Jak to wyglądać będzie na tle Polski?

Opublikowano w Bydgoszcz

Napisać, że trwająca kampania wyborcza wywołuje niedosyt, to tak naprawdę nie napisać nic. Od kilku dni Koalicja Obywatelska wiesza bilboardy oraz rozprzestrzenia w mediach społecznościowych wizerunek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jak jakiegoś czarnego charakteru z bajki lub z filmu, którym można by straszyć niegrzeczne dzieci. Czy to jest jednak poziom partii, która chce rządzić krajem? Z drugiej strony od jeszcze dłuższego czasu w szczególności na YouTube trwa zmasowana kampania strasząca Polaków, że jeżeli wygra KO to wróci wysokie bezrobocie, w żaden sposób tego merytorycznie nie uzasadniając. Liczy się krótka emocja wywołana przez mem. To jednak również kpina z inteligencji wyborców!

Opublikowano w Regionalne
sobota, 09 wrzesień 2023 13:31

Uroczystym koncertem TMMB uczciło 100-lecie

W 1923 roku założono, a właściwie reaktywowano Towarzystwo Upiększania Miasta, którego pierwszym prezesem został prezydent Bydgoszczy płk. Bernard Śliwiński, uczestnik Powstania Wielkopolskiego i wojny polsko-bolszewickiej. Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy może poszczycić się dzisiaj 100-letnią tradycją, choć jak wliczymy też korzenie związane z okresem pruskim to mówimy już o 191-letniej tradycji. W piątkowy wieczór w Filharmonii Pomorskiej odbył się uroczysty koncert urodzinowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od środy hotel HolidayInn jest areną rywalizacji kobiecych reprezentacji szachowych, w ramach Drużynowych Mistrzostw Świata . Imprezy o tak dużej randze Bydgoszcz w szachach nie miała od kilkudziesięciu lat, cieszyć mogą nas też sukcesy Polek w pierwszych dniach, które awansowały do fazy pucharowej dzięki pokonaniu w piątek reprezentantek Stanów Zjednoczonych. Wielkim nieobecnym jest jednak prezydent FIDE Arkady Dvorkovich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31