Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 luty 2024

W ubiegłym tygodniu na szczycie NATO w Brukseli zapadła decyzja o ulokowaniu w Bydgoszczy Centrum Analiz, Szkoleń i Edukacji NATO-Ukraina. Wypowiedź sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga była jednak dość oszczędna, zatem jedynie mogliśmy się domyślać o przeznaczeniu tej jednostki. Nieco więcej światła daje wypowiedź wiceministra Ukrainy Stanislava Haidera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od pewnego czasu wiemy już, że Nowa Lewica z Bydgoszczy pójdzie z list Koalicji Obywatelskiej, duże szansę na mandat ma mieć wiceprzewodnicząca Rady Miasta Anna Mackiewicz (nieoficjalnie ma mieć 2 miejsce na Kapuściskach) oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Kazimierz Drozd (3 miejsce w Fordonie). Wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, z racji tego, że formacja nie wystawi kandydata na prezydenta, ma też spore szansę na zachowanie swojego stanowiska. Tylko jaka jest przyszłość formacji z 2-3 radnymi?

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Opublikowano w Regionalne
środa, 21 luty 2024 06:50

Czy Jasiakiewicz zniknie z polityki?

Postać byłego prezydenta Bydgoszczy to jeden z bardziej wyrazistych bydgoskich polityków minionej kadencji, w Sejmiku Województwa w ostatnim czasie doprowadził do opóźnienia w przyjęciu Audytu Krajobrazowego, co pozwoliło zliberalizować zapisy tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerowały w plany związane z budową terminalu Bydgoszcz-Emilianowo oraz powstania Parku Przemysłowego Emilianowo. W nowej kadencji polityka możemy już jednak nigdzie nie zobaczyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30