Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 18 maj 2024

Bydgoszcz to miasto muzyki, zatem nie powinno dziwić, że akcenty muzyczne były bardzo wyraziste przy okazji przypadającej w sobotę Europejskiej Nocy Muzeów. Jest to wyjątkowy wieczór raz do roku, w którym muzea w większości wypadków są dostępne bezpłatnie dla mieszkańców, ale też coraz więcej instytucji, które na co dzień nie są otwarte na zwiedzających, starają się zaprosić do siebie. Pierwszą Europejską Noc Muzeów zorganizowano w 1997 roku w Berlinie, jej ideą było otwarcie się z ekspozycjami na społeczeństwo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz w ostatnich latach stała się ważnym ośrodkiem w Polsce biorącym udział w budowaniu relacji polsko-węgierskim. Punktem kulminacyjnym Festiwalu Kultury Węgierskiej w Bydgoszczy była prezentacja 14 edycji wina konsularnego Bydgostia Consular, która odbyła się w zabytkowej hali bydgoskiego muzeum wodociągów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Opłata adiacencka to jeden z podatków dotykający właścicieli nieruchomości – nakładana ona jest w przypadku, gdy na skutek realizowanej w sąsiedztwie inwestycji publicznej, wzrośnie jej wartość. Takim przykładem może być budowa drogi lub doprowadzenie kanalizacji – wychodzi ona z założenia, że właściciel nieruchomości zyskuje, bo jego majątek się powiększa, dlatego powinien partycypować w kosztach inwestycji. Rada Gminy w Białych Błotach uchwałę o zasadach stosowania tej opłaty uchwaliła w 2003 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

To już tradycja, że co roku w jeden wieczór bydgoskie muzea przeżywają oblężenie za sprawą Europejskiej Nocy Muzeów. Niemal wszystko będzie można zobaczyć bezpłatnie, do tego muzealnicy przygotowali coś ekstra. Bydgoska komunikacja miejska dzisiejszego wieczoru i nocy też będzie ekstra.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30