Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski samorząd uchwalił budżet

Inowrocławski samorząd uchwalił budżet

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 grudzień 2020 16:31

W czwartek budżet miasta na 2021 roku uchwaliła Rada Miejska w Inowrocławiu. Z powodu pandemii radni obradowali zdalnie. Dochody w przyszłym roku planowane są na poziomie 391,6 mln zł, wydatki 402,9 mln zł, co oznacza ponad 10 mln zł deficytu.

Wydatki majątkowe, czyli inwestycyjne, mają przekroczyć w tym planie 63 mln zł - Projekt budżetu na 2021 r. opracowywany był w szczególnie trudnych warunkach. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda nam się zrealizować zapisane w nim pozycje, szczególnie te, dotyczące dalszego rozwoju miasta, poprzez realizację zaplanowanych inwestycji – mówi skarbnik Miasta Inowrocławia Dorota Rutkowska.

 

Wiele zadań inwestycyjnych będzie kontynuacją tych z roku bieżącego, w tym chociażby prace przy węźle komunikacyjnym przy ulicy Magazynowej. W 2021 roku planuje się przebudowę ulic: Pięknej, Kwiatowej i Spokojnej oraz Ranusa i ks. Wawrzyniaka. Sporym wydatkiem będą 34 mln zł na rozpoznanie i poszukiwanie źródeł wód geoetermalnych Miasto chce te środki pozyskać jednak z zewnątrz.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu