Jesteś tutaj: HomeInowrocławZ powodu opóźnień w dostawach nie ruszył jeszcze inowrocławski punkt szczepień masowych

Z powodu opóźnień w dostawach nie ruszył jeszcze inowrocławski punkt szczepień masowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 kwiecień 2021 07:57
Z powodu opóźnień w dostawach nie ruszył jeszcze inowrocławski punkt szczepień masowych Fot: UM Inowrocław

Na hali sportowej w Inowrocławiu powstał punkt szczepień masowych, który miał w poniedziałek 26 kwietnia zaszczepić pierwszych mieszkańców. Jak informuje inowrocławski ratusz – pomimo zapewnień nie dotarły jeszcze szczepionki, dlatego nie można było szczepić.

Harmonogram, który otrzymaliśmy od rządu, zakładał, że do 25 kwietnia ruszą szczepienia w ramach Punktu Szczepień Powszechnych – informuje inowrocławski samorząd.

 

- Zależy nam, aby jak największa liczba mieszkańców skorzystała z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19. Nie możemy jednak otworzyć przygotowanego przez nas punktu, ponieważ do tej pory nie otrzymaliśmy szczepionek – informuje prezydent Ryszard Brejza.

 

Więcej szczepień ma trafić do Polski w maju, więc w przyszłym tygodniu wszystko powinno wyglądać lepiej. Nie można jednak wykluczyć, że szczepienia na inowrocławskiej hali sportowej rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu