Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławianie więcej zapłacą za odpady. Jedna z podnoszonych przyczyn – wzrost liczby zgonów

Inowrocławianie więcej zapłacą za odpady. Jedna z podnoszonych przyczyn – wzrost liczby zgonów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 kwiecień 2021 19:44

We wtorek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała o wzroście opłaty za odbiór odpadów z 25 zł od mieszkańca nieruchomości do 28 zł (o 50 groszy mniej zapłacą posiadacze przydomowych kompostowników). Mowa oczywiście o osobach segregujących, bowiem jeżeli ktoś nie prowadzi segregacji odpadów to opłata wynosi aż 84 zł od mieszkańca.

Podwyżkę przyjęto glosami radnych koalicji, radni opozycji jak można było przewidzieć byli przeciwko.

 

Argumentacja prezydenta za koniecznością podwyższenia opłaty o 3 zł lub 2,5 zł (w przypadku kompostowania odpadów biodegradowalnych) wynikała z konieczności autobilansowania się systemu gospodarki odpadami. Czyli wraz ze wzrostem kosztów oraz spadkiem przychodów przestał on się bilansować. Koszty są wyższe niż były, bowiem odpadów jest więcej, natomiast wpływy do systemu maleją wraz ze spadkiem populacji Inowrocławia. Urząd Miasta przytacza, że w ubiegłym roku nastąpił wzrost zgonów o 17%, natomiast w pierwszych miesiącach bieżącego roku jest to już wzrost o prawie 40%.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu