Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławianie więcej zapłacą za odpady. Jedna z podnoszonych przyczyn – wzrost liczby zgonów

Inowrocławianie więcej zapłacą za odpady. Jedna z podnoszonych przyczyn – wzrost liczby zgonów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 kwiecień 2021 19:44

We wtorek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała o wzroście opłaty za odbiór odpadów z 25 zł od mieszkańca nieruchomości do 28 zł (o 50 groszy mniej zapłacą posiadacze przydomowych kompostowników). Mowa oczywiście o osobach segregujących, bowiem jeżeli ktoś nie prowadzi segregacji odpadów to opłata wynosi aż 84 zł od mieszkańca.

Podwyżkę przyjęto glosami radnych koalicji, radni opozycji jak można było przewidzieć byli przeciwko.

 

Argumentacja prezydenta za koniecznością podwyższenia opłaty o 3 zł lub 2,5 zł (w przypadku kompostowania odpadów biodegradowalnych) wynikała z konieczności autobilansowania się systemu gospodarki odpadami. Czyli wraz ze wzrostem kosztów oraz spadkiem przychodów przestał on się bilansować. Koszty są wyższe niż były, bowiem odpadów jest więcej, natomiast wpływy do systemu maleją wraz ze spadkiem populacji Inowrocławia. Urząd Miasta przytacza, że w ubiegłym roku nastąpił wzrost zgonów o 17%, natomiast w pierwszych miesiącach bieżącego roku jest to już wzrost o prawie 40%.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu