Jesteś tutaj: HomeInowrocławZa atakiem na polityków Zjednoczonej Prawicy mogli stać hakerzy ze wschodu

Za atakiem na polityków Zjednoczonej Prawicy mogli stać hakerzy ze wschodu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 30 kwiecień 2021 15:33

Na początku roku na profilu w serwisie Twitter posła Marka Suskiego pojawiło się zdjęcie półnagiej kobiety, z sugestia iż jest to związana z Porozumieniem radna Mogilna (sprawa do dzisiaj ostatecznie nie wyjaśniona). Poseł Suski miał zarzucać kobiecie romansowanie z nim. Jak się okazało wpis opublikowały osoby trzecie, które miały się włamać na jego konto.

Na tym jednak nie koniec – doszło również do włamania na konto w mediach społecznościowych partnerki radnego Inowrocławia Dobromira Szymańskiego (również Porozumienie). Włamanie stwierdzono również na konto posłanki Iwony Michałek, której asystentem jest Szymański. Sprawę bada m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, bowiem zaatakowany poseł Suski zasiada w komisji ds. służb specjalnych. Szczegóły śledztwa nie są ujawniane.

 

Amerykańscy analitycy mają trop

Radny Dobromir Szymański powołując się na informacje TVP informuje nas, że amerykańska firma Mendiant ocenia, że za atakami na konta polityków Zjednoczonej Prawicy o października do stycznia stoi grupa hakerów ,Ghostwiter” W opinii Mendiant celem ataku było budowanie podziałów politycznych w Polsce.

 

To raczej się nie udało, bowiem opinia publiczna nie kwestionowała tego, że autorami wpisów nie są politycy, tylko osoby próbujące się pod nich podszyć.

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu