Jesteś tutaj: HomeInowrocławZa atakiem na polityków Zjednoczonej Prawicy mogli stać hakerzy ze wschodu

Za atakiem na polityków Zjednoczonej Prawicy mogli stać hakerzy ze wschodu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 30 kwiecień 2021 15:33

Na początku roku na profilu w serwisie Twitter posła Marka Suskiego pojawiło się zdjęcie półnagiej kobiety, z sugestia iż jest to związana z Porozumieniem radna Mogilna (sprawa do dzisiaj ostatecznie nie wyjaśniona). Poseł Suski miał zarzucać kobiecie romansowanie z nim. Jak się okazało wpis opublikowały osoby trzecie, które miały się włamać na jego konto.

Na tym jednak nie koniec – doszło również do włamania na konto w mediach społecznościowych partnerki radnego Inowrocławia Dobromira Szymańskiego (również Porozumienie). Włamanie stwierdzono również na konto posłanki Iwony Michałek, której asystentem jest Szymański. Sprawę bada m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, bowiem zaatakowany poseł Suski zasiada w komisji ds. służb specjalnych. Szczegóły śledztwa nie są ujawniane.

 

Amerykańscy analitycy mają trop

Radny Dobromir Szymański powołując się na informacje TVP informuje nas, że amerykańska firma Mendiant ocenia, że za atakami na konta polityków Zjednoczonej Prawicy o października do stycznia stoi grupa hakerów ,Ghostwiter” W opinii Mendiant celem ataku było budowanie podziałów politycznych w Polsce.

 

To raczej się nie udało, bowiem opinia publiczna nie kwestionowała tego, że autorami wpisów nie są politycy, tylko osoby próbujące się pod nich podszyć.

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu