Jesteś tutaj: HomeInowrocławW pandemii świętowanie jest bardziej symboliczne

W pandemii świętowanie jest bardziej symboliczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 03 maj 2021 18:31

Dzisiaj przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych w roku. Przed pandemią 3 maja świętowaliśmy tłumnie i radośnie w swoich miastach. W czasie pandemii jest to świętowanie symboliczne, nie można jednak powiedzieć, że gorsze.

Inowrocław został udekorowany flagami biało-czerwonymi i miejskimi. W kościele garnizonowym odprawiona została również Msza w intencji Ojczyzny. Oficjalnego składania kwiatów nie było, aby unikać niepotrzebnego gromadzenia się, indywidualnie już jak najbardziej. Kwiaty dla uczczenia bohaterów walczących o niepodległość Rzeczypospolitej pod pomnikiem Konfederatów Barskich złożyli dzisiaj: radny wojewódzki Jerzy Gawęda oraz radni Inowrocławia Maciej Basiński i Jan Gaj.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu