Jesteś tutaj: HomeInowrocławDobrze zaprezentowali się na krakowskiej AGH uczniowie inowrocławskiej Konopy

Dobrze zaprezentowali się na krakowskiej AGH uczniowie inowrocławskiej Konopy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 maj 2021 15:10
Dobrze zaprezentowali się na krakowskiej AGH uczniowie inowrocławskiej Konopy Fot: II LO Inowrocław

W murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się 14. Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH. Wśród laureatów z najlepszymi wynikami, którzy jednocześnie otrzymali od krakowskiej uczelni zaproszenie do studiowania, znaleźli się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

Tytuł laureata 1 stopnia z matematyki ( z wynikiem maksymalnym 100% pkt) i laureata 1 stopnia z fizyki uzyskał Adam Grącikowski (kl. 2f). Tytuły laureata 1 stopnia z geografii uzyskali Małgorzata Forgiel ( kl.3a) i Miłosz Zieliński (kl.2b), a laureata 2 stopnia Weronika Szcześniak (kl.2a) i Bartosz Meyer ( kl.3a). Poza tym tytuł laureata 3 stopnia z matematyki uzyskał Kamil Cuber (kl.3b), a Zuzanna Brauer (kl.3b) uzyskała tytuły finalistki z chemii i matematyki. Zdolni Konopniczanie dzięki zdobytym tytułom laureatów i finalistów, zdobyli nie tylko indeksy na wiele kierunków studiów na AGH, ale także liczne korzyści finansowe do wykorzystania w czasie studiów na krakowskiej uczelni.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu