Jesteś tutaj: HomeInowrocławDobrze zaprezentowali się na krakowskiej AGH uczniowie inowrocławskiej Konopy

Dobrze zaprezentowali się na krakowskiej AGH uczniowie inowrocławskiej Konopy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 maj 2021 15:10
Dobrze zaprezentowali się na krakowskiej AGH uczniowie inowrocławskiej Konopy Fot: II LO Inowrocław

W murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się 14. Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH. Wśród laureatów z najlepszymi wynikami, którzy jednocześnie otrzymali od krakowskiej uczelni zaproszenie do studiowania, znaleźli się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

Tytuł laureata 1 stopnia z matematyki ( z wynikiem maksymalnym 100% pkt) i laureata 1 stopnia z fizyki uzyskał Adam Grącikowski (kl. 2f). Tytuły laureata 1 stopnia z geografii uzyskali Małgorzata Forgiel ( kl.3a) i Miłosz Zieliński (kl.2b), a laureata 2 stopnia Weronika Szcześniak (kl.2a) i Bartosz Meyer ( kl.3a). Poza tym tytuł laureata 3 stopnia z matematyki uzyskał Kamil Cuber (kl.3b), a Zuzanna Brauer (kl.3b) uzyskała tytuły finalistki z chemii i matematyki. Zdolni Konopniczanie dzięki zdobytym tytułom laureatów i finalistów, zdobyli nie tylko indeksy na wiele kierunków studiów na AGH, ale także liczne korzyści finansowe do wykorzystania w czasie studiów na krakowskiej uczelni.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu