Jesteś tutaj: HomeInowrocławObwodnice na Kujawach do 2029 roku

Obwodnice na Kujawach do 2029 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 12 maj 2021 12:34
Obwodnice na Kujawach do 2029 roku OpenStreetMaps

W obiecanym przez rząd programie budowy 100 obwodnic zapisano budowę trzech obwodnic w rejonie Inowrocławia – Nowej Wsi Wielkiej, Strzelna i Kruszwicy. Program w dużej mierze ma być finansowany z Funduszu Odbudowy Europy. Przyglądamy się jakie są terminy oddawania poszczególnych obwodnic do użytkowania przez kierowców.

Wczoraj – 11 maja – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umów na wykonanie dokumentacji STEŚ dla obwodnic Strzelna i Kruszwicy. Ministerstwo Infrastruktury szacuje, że decyzje środowiskowe dla obu obwodnic uda się uzyskać do 2024 roku. Jeżeli nie będzie komplikacji związanych chociażby z protestami społecznymi, to również w 2024 roku miałby zostać ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. Budowa ruszyć miałaby w 2027 roku i potrwać do 2029 roku.

 

Podobny czas realizacji inwestycji planowany jest dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej.

 

Inne obwodnice

Dwie ze wspomnianych obwodnic leżą w ciągu drogi krajowej nr 25, na której proces budowy obwodnic trwa właściwie od kilku lat. Za nami budowa obwodnicy Inowrocławia, do 2026 roku planuje się budowę dwóch obwodnic na Krajnie – Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. W ramach budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 powstać ma też obwodnica Brzozy przez którą przebiega droga krajowa nr 25.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu