Jesteś tutaj: HomeInowrocławObwodnice na Kujawach do 2029 roku

Obwodnice na Kujawach do 2029 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 12 maj 2021 12:34
Obwodnice na Kujawach do 2029 roku OpenStreetMaps

W obiecanym przez rząd programie budowy 100 obwodnic zapisano budowę trzech obwodnic w rejonie Inowrocławia – Nowej Wsi Wielkiej, Strzelna i Kruszwicy. Program w dużej mierze ma być finansowany z Funduszu Odbudowy Europy. Przyglądamy się jakie są terminy oddawania poszczególnych obwodnic do użytkowania przez kierowców.

Wczoraj – 11 maja – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umów na wykonanie dokumentacji STEŚ dla obwodnic Strzelna i Kruszwicy. Ministerstwo Infrastruktury szacuje, że decyzje środowiskowe dla obu obwodnic uda się uzyskać do 2024 roku. Jeżeli nie będzie komplikacji związanych chociażby z protestami społecznymi, to również w 2024 roku miałby zostać ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. Budowa ruszyć miałaby w 2027 roku i potrwać do 2029 roku.

 

Podobny czas realizacji inwestycji planowany jest dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej.

 

Inne obwodnice

Dwie ze wspomnianych obwodnic leżą w ciągu drogi krajowej nr 25, na której proces budowy obwodnic trwa właściwie od kilku lat. Za nami budowa obwodnicy Inowrocławia, do 2026 roku planuje się budowę dwóch obwodnic na Krajnie – Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. W ramach budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 powstać ma też obwodnica Brzozy przez którą przebiega droga krajowa nr 25.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu