Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski radny rozważa odejście ze Zjednoczonej Prawicy

Inowrocławski radny rozważa odejście ze Zjednoczonej Prawicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 10 sierpień 2021 13:01

Radny Dobromir Szymański daje Prawu i Sprawiedliwości ultimatum – jego niespełnienie będzie oznaczało opuszczenie klubu Zjednoczonej Prawicy w Radzie Miejskiej w Inowrocławiu. Jest to odpowiedź na wyrzucenie z rządu Anny Korneckiej za krytykę części założeń Nowego Ładu. Sytuacja pokazuje też jak napięta jest sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy.

 

- Jeśli Rząd nie uwzględni poprawek dot. zmian podatkowych, finansowania samorządów i ustawy medialnej - Porozumienie opuści Zjednoczoną Prawicę – informuje radny Dobromir Szymański - Jeżeli dojdzie do przejścia ustawy tzw. "lexTVN", a rząd PiS nie uwzględni poprawek Porozumienia, odchodzę z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej. Nie ma mojej zgody na likwidację małej i średniej przedsiębiorczości, która w Inowrocławiu jest taka liczna.

 

Kilka tygodni temu Szymański w Bydgoszczy zapowiadał, że samorządy mają otrzymać rekompensaty za ubytki w dochodach jakie przniesie wprowadzenie Nowego Ładu.

 

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu