Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowy parking przy al. Niepodległości

Nowy parking przy al. Niepodległości

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław środa, 25 sierpień 2021 14:15
Nowy parking przy al. Niepodległości Fot: UM Inowrocław

Na osiedlu Rąbin, przy al. Niepodległości w okolicy bloków nr 66 i 76, Miasto wybuduje nowe miejsca postojowe. Właśnie został ogłoszony przetarg.

Obecnie teren wykorzystywany jest przez mieszkańców okolicznych budynków jako plac postojowy o nawierzchni gruntowo-żużlowej. Firma wyłoniona w przetargu wybuduje 20 miejsc parkingowych, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingu zostanie wykonana z kostki betonowej. Ponadto wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa z włączeniem w drogę wewnętrzną. Wykonawca w ramach zadania będzie pielęgnował teren zielony przez rok od odbioru robót.

 

Miasto buduje parkingi tam, gdzie jest to możliwe. Ostatnio nowe miejsca postojowe powstały przy ul. Szarych Szeregów i przy ul. Toruńskiej. Przy przebudowie kolejnych ulic w Inowrocławiu, w ramach prac, planowane są także zatoki i miejsca postojowe. Po przeprowadzeniu inwestycji, mieszkańcy okolicznych bloków przy al. Niepodległości 66 i 76, będą mieli do dyspozycji nowy parking.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu