Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławska policja ze spotem z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Inowrocławska policja ze spotem z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 05 październik 2021 19:59

W poniedziałek 4 października przypadał Światowy Dzień Zwierząt, z tej okazji policjanci z Inowrocławia nagrali spot, w którym uświadamiają jak ważna jest empatia wobec zwierząt oraz przypominają, ze znęcanie się nad nimi jest przestępstwem, za które spotkać mogą nas poważne konsekwencję.

 

Spot przedstawia sytuację, gdy po anonimowym sygnale służby interweniują, bo w jednym z gospodarstw małemu pieskowi dzieje się krzywda. Brudny, zaniedbany i wygłodzony miał przebywać na dworze przywiązany sznurem do płotu. Pies otrzymał pomoc, a właściciel odpowie za znęcanie. Tak niekiedy wyglądają policyjne interwencje oraz innych służb, gdy jest informacja o krzywdzie, jaką ludzie zgotowali zwierzakom. Trzeba wiedzieć, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą do 3, a w niektórych przypadkach nawet do 5 lat – informuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu - Spot pokazuje przykładową ratunkową interwencję wobec psa, który był zaniedbany i trzymany w złych warunkach. Do policyjnego aresztu trafił jego właściciel, który okazał się sprawcą znęcania. To nie wszystko. Dla przeciwwagi dramatycznych sytuacji, spot prezentuje miejsce, gdzie zwierzętom po prostu się pomaga. Mowa o miejskim schronisku. Tu bowiem trafiają między innymi psy znajdowane na ulicach lub te odbierane właścicielom za złą nad nimi opiekę.

 

Materiał filmowy odgrywać ma zatem rolę prewencyjną. Do inicjatywy włączyła się także kierownik inowrocławskiego schroniska dla zwierząt Ewa Staszak.

 

Materiał można zobaczyć poniżej:

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu