Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy miasta są bezpieczne dla seniorów w pandemii? Eksperci będą dyskutować o tym na Kujawach

Czy miasta są bezpieczne dla seniorów w pandemii? Eksperci będą dyskutować o tym na Kujawach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 07 październik 2021 00:19

19 października rozpocznie się XXV edycja Ogólnopolskiego Forum Ratownictwa – wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz wydarzeń na terenie Inowrocławia, będąc forum dyskusji przedstawicieli różnych służb mundurowych, służby zdrowia oraz samorządowców w sferze zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Tegoroczna edycja poświęcona będzie w sposób szczególny pandemii COVID-19.

Kluczowe pytanie jakie będzie zadane w XXV edycji to właśnie bezpieczeństwo osób starszych, które są najbardziej narażone na ryzyka związane z pandemią COVID-19, w przestrzeni miejskiej. Do udziału w tej dyskusji zaproszono przedstawicieli środowisk akadmickich.

 

Ogólnopolskie Forum Ratownictwa ma na celu wymianę poglądów i doświadczeń, a także wypracowanie wniosków i rekomendacji w zakresie zarządzania miastem w czasie występowania zagrożeń epidemiologicznych – napisano w zapowiedzi.

 

Patronat honorowy objęli: prof. Tomasz Grodzki Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy, Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, prof. dr hab. Andrzej Sokala Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Andrzej Tykarski Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. AWF dr hab. Andrzej Wieliński Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, prof. dr hab. Paweł Chęciński Rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz Związek Miast Polskich.

 

Forum rozpocznie się 19 października o godzinie 10:00 w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu. Potrwa dwa dni do 20 października.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu