Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd nie pomoże na razie pracodawcom w weryfikacji szczepień pracowników

Rząd nie pomoże na razie pracodawcom w weryfikacji szczepień pracowników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 14 październik 2021 12:46

Dość głośno w Polsce było nie tak dawno o działaniach starosty inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej, która zrobiła wśród pracowników ankietę, w celu ustalenia kto zaszczepił się przeciwko COVID-19, w celu lepszej organizacji pracy, która usprawni walkę z pandemią. Od dłuższego czasu są zapowiedzi ze strony rządu, że zostaną wprowadzone przepisy prawa umożliwiające pracodawcy pozyskanie takich informacji. Na razie prace legislacyjne stanęły jednak w miejscu.

Działania starosty Pawłowskiej krytykowali przede wszystkim środowiska negatywnie odnoszące się do szczepień. Można powiedzieć, że dostało się jej bo powiat inowrocławski wyszedł z jednostek samorządowych w tej materii przed szereg.

 

- My będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – tak o rządowym projekcie mówił wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski, dając tym samym do zrozumienia, że na razie nowe przepisy nie będą uchwalone - Patrzymy sobie na różne parametry. Nie mówię tylko o epidemicznych wielkościach, ale też o pewnych preferencjach społecznych. Bo podejmowanie decyzji dotyczących walki z pandemią to nie jest tylko podejmowanie decyzji rekomendowanych przez ekspertów epidemicznych, bo tu trzeba uwzględniać o wiele więcej elementów – gospodarcze, społeczne itd.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu