Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚwięto Niepodległości w Inowrocławiu w reżimie epidemicznym

Święto Niepodległości w Inowrocławiu w reżimie epidemicznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 10 listopad 2021 13:34

Również w tym roku nie planuje się zgromadzenia w ramach obchodów Narodowego Święto Niepodległości w Inowrocławiu. Będzie można jednak godnie oddać hołd tym wszystkim, którym Polacy zawdzięczają niepodległość. W mieście klimat Święta Niepodległości mają nadać także flagi miejskie i narodowe, którymi Inowrocław będzie udekorowany.

Wiązanki kwiatów będzie można złożyć pod pomnikiem Powstania Wielkopolskiego, w godzinach 11:00 – 13:00 garnizon Inowrocław wystawia przed nim wartę honorową. Rozbicie składania kwiatów na dwie godziny ma prowadzić do uniknięcia sytuacji gromadzenia się, bowiem wciąż w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

 

Uczcić odzyskanie niepodległości będzie można również na sportowo podczas Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia o godzinie 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej oraz podczas V Biegu Niepodległości, który rozpocznie się o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Wierzbińskiego 2.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu