Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu 11 listopada był godny pomimo reżimu sanitarnego

W Inowrocławiu 11 listopada był godny pomimo reżimu sanitarnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 listopad 2021 12:13
Politycy PO z Inowrocławia Politycy PO z Inowrocławia Fot: Facebook / Magdalena Łośko

Miejscem, które w sposób szczególny przypomina o niepodległej Polsce w Inowrocławiu jest Pomnik Powstańców Wielkopolskich – pamiętajmy bowiem, że Inowrocław częścią Polski 11 listopada 1918 roku nie stał się, stało się to dopiero w styczniu 1919 roku, gdy miasto zajęli powstańcy, od tego momentu Inowrocław znajdował się już pod kontrolą polskiej administracji. Nic więc dziwnego, że pod tym monumentem obchodzone są najważniejsze święta narodowe.

Podobnie jak w ubiegłym roku w Inowrocławiu nie było oficjalnych uroczystości, z uwagi na obowiązujący wciąż w Polsce stan epidemii, a jak pokazują dane z ostatnich dni, epidemia jest w fazie rozwoju, przez co mamy w regionie coraz więcej zakażeń. Żeby było godnie przed Pomnikiem Powstania Wielkopolskiego w godzinach 11:00 – 13;00 stała warta honorowa, w tym czasie zachęcano do składania kwiatów i symbolicznego uczenia Narodowego Święta Niepodległości.

 

Było godnie, ale też pozwoliło to uniknąć niepotrzebnego gromadzenia się większych skupisk ludzkich.

 

Delegacja samorządowców i polityków związanych z PO

 

Delegacja samorządowców związanych z PiS  / Fot: Facebook - Jerzy Gawęda

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu