Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławska policja zaczęła wystawiać mandaty za łamanie obostrzeń

Inowrocławska policja zaczęła wystawiać mandaty za łamanie obostrzeń

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 15 listopad 2021 16:12
Inowrocławska policja zaczęła wystawiać mandaty za łamanie obostrzeń Materiał KPP Inowrocław

Z tygodnia na tydzień czwarta fala COVID-19 przyśpiesza, nie wszyscy jednak przestrzegają zaleceń sanitarnych. To czy w przestrzeni publicznej zakładamy maseczki kontrolują policjanci, którzy zaczęli odchodzić już od pouczania, a coraz śmielej wystawiać mandaty. Celem obostrzeń jest ograniczenie rozprzestrzenia się COVID-19.

W ostatni długi weekend, który rozpoczął się w Święto Niepodległości, w czwartek 11 listopada, inowrocławscy policjanci kontrolowali obiekty handlowe pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych. W ramach kontroli w 404 obiektach handlowych ujawniono 276 przypadków łamania obostrzeń. W 217 przypadkach zakończyło się na pouczeniach, ale policjanci wystawili też 58 mandatów karnych, w przypadku jednej z osób skierowany będzie do sądu wniosek o ukaranie.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu