Jesteś tutaj: HomeInowrocławSymboliczne znicze dla wsparcia obrońców granic

Symboliczne znicze dla wsparcia obrońców granic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 16 listopad 2021 14:49

Od kilku dni dość napięta sytuacja panuje na granicy polsko-białoruskiej. W poniedziałek radny Damian Polak i działacze inowrocławskiego Klubu Gazety Polskiej zebrali się pod Pomnikiem Obrońców Inowrocławia, aby wesprzeć funkcjonariuszy chroniących wschodniej granicy. Wskazywali, że bronią oni także inowrocławian.

- W tym trudnym dla nich okresie, każda forma wsparcia dodaje otuchy, ich bohaterska postawa pozwala mieszkańcom Inowrocławia czuć się bezpiecznie – wyjaśnia radny Damian Polak - Zachęcam mieszkańców Inowrocławia i Powiatu inowrocławskiego, którzy chcą symbolicznie wesprzeć funkcjonariuszy naszych formacji mundurowych pełniących służbę na granicy polsko - białoruskiej, do zapalenia światła pod Pomnikiem Obrońców Inowrocławia. Nasza wczorajsza akcja, była spontaniczna, była potrzebą chwili, żeby wesprzeć naszych dzielnych funkcjonariuszy.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu