Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Ryszard Brejza otrzymał prawie stuprocentową podwyżkę

Prezydent Ryszard Brejza otrzymał prawie stuprocentową podwyżkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 17 listopad 2021 08:01

Od 1 listopada prezydent Inowrocławia zarabia blisko 20 tys. zł miesięcznie. Podwyżka wynika z nowelizacji prawa, która wynika z inicjatywy grupy posłów PiS oraz z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego. Do tej pory prezydent Inowrocławia zarabiał niecałe 11 tys. zł miesięcznie, więc może mówić o bardzo dużej podwyżce.

Ustalanie wynagrodzeń prezydenta to kompetencja Rady Miejskiej, ale obowiązujące od 1 listopada przepisy zmieniają podstawy i wprowadzają pewne widełki. Oznacza to, że prezydent miasta do 100 tys. mieszkańców, które nie posiada praw powiatu może minimalnie zarabiać blisko 16 tys. zł.

 

Rada Miejska wynagrodzenie prezydentowi Inowrocławia ustaliła w 2018 roku, z tej uchwały wynika, że prezydent Brejza otrzyma pełne wynagrodzenie zasadnicze, które w tamtym okresie wynosiło 5 tys. zł, od 1 listopada wynosi w mieście wielkości Inowrocławia 10.430 zł. Wzrósł też dodatek funkcyjny do 3450 zł, który również zgodnie z uchwałą z 2018 roku prezydent Inowrocławia otrzymuje w kwocie maksymalnej. Z uwagi na te zapisy uchwały Rady Miejskiej w Inowrocławiu, wynagrodzenie prezydenta Ryszarda Brejzy wzrosło z automatu.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu