Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz zapowiada podwyżki biletów

Inowrocławski ratusz zapowiada podwyżki biletów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 listopad 2021 15:22

Bilet jednorazowy w inowrocławskim MPK wzrośnie z 3 zł do 3,80 zł – wynika z zapowiedzi inowrocławskiego ratusza, dodatkowo prawo do bezpłatnych przejazdów stracą seniorzy po 65 roku życia, ta ulga obejmie osoby po 70. roku życia. Inowrocławski ratusz wyjaśnia, że to konieczność po drastycznych cenach prądu i wprowadzeniu przez rząd Nowego Ładu.

To, na co nas było stać do tej pory, przestaje być możliwe – czytamy w komunikacie inowrocławskiego ratusza. Nie można też wykluczyć ograniczenia liczby kursów autobusów - Wzrosną opłaty za pozostałe usługi, baseny, żłobki, parkingi, miejsca postojowe. Mniej niż w kończącym się roku będzie na zapłatę za remonty, sprzątanie ulic. O kilkaset tysięcy złotych mniej środków wpłynie do Kujawskiego Centrum Kultury oraz biblioteki publicznej. Każda z tych jednostek będzie zmuszona do przeprowadzenia poważnych reorganizacji. Ponad 6% inflacja wymusza konieczność uwzględnienia wyższych kosztów odbioru i przetwarzania odpadów oraz zarządzania mieszkaniami (opłaty za odpady, czynsze). Poza obowiązkowym wzrostem wynagrodzeń minimalnych określanych w prawie, brak jest środków na choćby inflacyjny wzrost wynagrodzeń pracowników – tak ratusz komentuje sytuację.

 

Inowrocławski ratusz wskazuje, że wpływają na to wzrosty cen energii oraz niższe wpływy z tytułu PIT z uwagi na uchwalenie Nowego Ładu. Ponadto władze Inowrocławia wskazują, że Inowrocław otrzymał niskie dotacje w porównaniu z innymi gminami z programów rządowych. W Programie Inwestycji Strategicznych na mieszkańca Inowrocławia przypada niecałe 70 zł dotacji, co jest najprawdopodobniej najniższą dotacją w całym kujawsko-pomorskim, gdy gmina Świekatowo w powiecie świeckim otrzymała ponad 2,7 tys. zł na mieszkańca.

 

O około 10 mln zł Inowrocław chce ograniczyć też w 2022 roku wydatki inwestycyjne, o czym szerzej piszemy - Inowrocław dąży do zrównoważonego budżetu i ogranicza wydatki na inwestycje

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu