Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia wezwany do prokuratury. Ma usłyszeć zarzuty

Prezydent Inowrocławia wezwany do prokuratury. Ma usłyszeć zarzuty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 10 styczeń 2022 18:26

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wezwała na przesłuchanie w charakterze podejrzanego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Wezwanie na przesłuchanie mieli złożyć w urzędzie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa dotyczyć ma afery fakturowej.

 

W 2017 roku CBA ujawniło, że doszło do poważnych nieprawidłowości w wydziale odpowiedzialnym za promocję. Była naczelnik Agnieszka Ch. (postawiono jej już zarzuty) miała dopuścić do powstania procederu, w którym miano przyjmować w urzędzie fikcyjne faktury i wypłacać za nie pieniądze do ręki. Budżet Inowrocławia stracić miał na tym ponad 250 tys. zł. Po ujawnieniu tych informacji prezydent Ryszard Brejza powiadomił prokuraturę wskazując na działanie na szkodę miasta.

 

Dzisiaj prezydent Brejza dowiedział się z zawiadomienia, że jest podejrzany w tej sprawie - Nie można mieć wątpliwości co do tego, że podejmowane wobec prezydenta Ryszarda Brejzy działania, mają charakter polityczny. Od kilku tygodni, nie tylko w niezależnych polskich, ale  i światowych mediach, poruszany jest temat użycia oprogramowania Pegasus względem syna  prezydenta, inowrocławskiego senatora Krzysztofa Brejzy - tak komentuje pojawienie się wezwania Urząd Miasta Inowrocławia.

 

W poniedziałek senator Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia, pozwał wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - Pozywam prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za pomawiające stwierdzenia będące próbą ratowania dramatycznego wizerunku władzy, która posunęła się do nielegalnej inwigilacji opozycji w kampanii wyborczej

 

Kilka godzin później w inowrocławskim ratuszu pojawili się agenci CBA, co zdaniem polityków opozycji nie jest przypadkiem. Taką narrację prezentuje też inowrocławski ratusz - Prezydent Ryszard Brejza otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego, 4 godziny po zapowiedzi złożenia przez senatora pozwu do sądu za pomawiające stwierdzenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu - czytamy w oświadczeniu.

 

Dzisiaj pisaliśmy też o ustaleniach ,,Rzeczypospolitej”, że to właśnie afera fakturowa miała pozwolić służbom specjalnym prowadzić czynności operacyjne wobec senatora Krzysztofa Brejzy. Szerzej o tym - ,,Rzeczpospolita” wskazuje, że afera z Pegasusem może być mocno powiązana politycznie z Kujawami .

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu