Jesteś tutaj: HomeInowrocław10 miesięcy więzienia dla sprawcy podpalenia komendy policji

10 miesięcy więzienia dla sprawcy podpalenia komendy policji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 14 styczeń 2022 13:48
10 miesięcy więzienia dla sprawcy podpalenia komendy policji Fot: Kurier Inowrocławski Ki24.info

W kwietniu 28-letni Adam R. pod wpływem alkoholu wszedł na recepcję Komendy Miejskiej Policji w Inowrocławiu, po czym rozlał łatwopalną ciecz, którą następnie podpalił. Szybka interwencja strażaków sprawiła, że zakończyło się na zniszczeniach, które oszacowano na 13 tys. zł.

28-latek został zatrzymany, w czasie przesłuchań przyznał się do czynu, jednocześnie tłumaczył, iż liczył, że policjanci go zastrzelą. Sąd Rejonowy skazał go na 10 miesięcy więzienia, pokrycie strat jakie poniosła policja oraz finansowe zadośćuczynienie wobec policjanta, który nietykalność cielesną w czasie tego zajścia naruszył.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu