Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski PiS w rozsypce

Inowrocławski PiS w rozsypce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 27 marzec 2022 21:55

W piątek przewodniczący Rady Powiatu Inowrocławskiego zakomunikował, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości (drugi największy w radzie) skurczył się z 8 do 5 członków. Struktury PiS-u opuścił m.in. szef struktur partii w Inowrocławiu oraz wiceszef struktur powiatowych. W kuluarach mówi się, że za nimi inowrocławski PiS mogą opuścić kolejni działacze.

 

Z PiS-u odeszli radni: Daniel Sendor (przewodniczący PiS-u w Inowrocławiu), Gustaw Nowicki (wiceszef struktur powiatowych) oraz Dawid Rogalski. Mówimy zatem o osobach funkcyjnych w partii. Tworzyć będą oni w Radzie Powiatu klub Powiatowego Porozumienia Samorządowego.

 

Ta wiadomość zaskoczyła innych działaczy PiS-u z powiatu inowrocławskiego, którzy nie są wstanie nam tej sprawy skomentować, bowiem jak przyznają sami są mocno zaskoczeni tą informacją.

 

Nieoficjalnie słyszymy, że przyczyną odejścia z PiS mogą być trudne relacje z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, który jest przewodniczącym struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie inowrocławskim. .

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu