Jesteś tutaj: HomeInowrocławW sprawie inowrocławskiego PiS więcej niewiadomych niż konkretów

W sprawie inowrocławskiego PiS więcej niewiadomych niż konkretów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 08 kwiecień 2022 18:56

Pod koniec marca przewodniczący Rady Powiatu Inowrocławskiego poinformował, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości opuściła trójka radnych. Dla działaczy PiS z tego terenu było to zaskoczenie, w sumie do dzisiaj nie wyjaśniono przyczyn odejścia, chodzą nawet głosy, że w sumie to nie wiadomo nawet czy odeszli. Jedno co wiadomo to, że jest w inowrocławskich strukturach partii konflikt.

Dzisiaj – 8 kwietnia – sprawę miał wyjaśnić zarząd okręgu bydgoskiego partii. Rozstrzygnięcia postanowiono jednak odroczyć na okres po świętach. Klub radnych w powiecie opuścili radni: Gustaw Nowicki, Daniel Sendor i Dawid Rogalski. Sendor i Nowicki to w strukturach miejskich osoby funkcyjne – kolejno przewodniczący i skarbnik. Nowicki według strony bydgoskiego PiS jest także wiceprzewodniczącym struktur powiatowych, którym przewodniczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, z którym niezbyt dobrze dogadywać mieli się działacze, którzy postanowili opuścić klub w powiecie.

 

Panuje wśród działaczy rozbieżność co do tego, czy w ogóle komitet powiatowy, którego władze pokazuje strona bydgoskiego PiS w internecie, funkcjonuje czy został rozwiązany. Fakt jest taki, że komitet, z informacji jakie uzyskaliśmy, ostatni raz zebrał się przed wyborami samorządowymi, czyli ponad 3 lata temu. Jacek Tarczewski, który według tych informacji pełni funkcję sekretarza komitetu powiatowego powiedział nam, że ten komitet w jego opinii formalnie jest rozwiązany.

 

Na konkrety przyjdzie nam zatem poczekać na okres poświąteczny.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu