Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo świętach radni zajmą się podwyżkami opłat za śmieci

Po świętach radni zajmą się podwyżkami opłat za śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 kwiecień 2022 15:41

W czwartek 21  kwietnia zbierze się Rada Miejska w Inowrocławiu, w porządku obrad znajduje się niepopularna społecznie uchwała o podniesieniu opłat za gospodarowanie odpadami. Może być to już kolejna podwyżka tej opłaty w ostatnim czasie w Inowrocławiu.

 

Jeżeli radni przyjmą proponowany przez prezydenta projekt uchwały, a na to się zanosi, to od 1 czerwca. Obecnie opłata od mieszkańca segregującego odpady wynosi 28 zł miesięcznie, nowy projekt uchwały zakłada zwiększenie jej do 32 zł. W przypadku niesegregowania odpadów opłata ma wzrosnąć z 84 zł do 96 zł.

 

Z załączonej do projektu uchwały analizy wynika, że przy obecnych stawkach system się nie zbilansuje. Koszty w całym roku 2022 odbioru i utylizacji odpadów szacuje się na ponad 21,2 mln zł, gdy prognozowane wpływy nie przekroczyłyby 16,5 mln zł. Podniesienie opłaty od czerwca do grudnia przynieść ma prawie dodatkowe 5 mln zł więcej wpływu.

 

Czynnikiem wpływającym na koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście jest ilość wytworzonych odpadów. Wzrosła ona o przeszło 1 Mg w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dodatkowo utrzymujący się wzrost liczby zgonów w związku z trwającą sytuacją pandemiczną ma wpływ na koszty całego systemu. W samym styczniu 2022 r. zmarło ponad 22 % osób więcej niż w porównywalnym w okresie roku poprzedniego – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu