Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚmieci w Inowrocławiu ponownie pójdą w górę

Śmieci w Inowrocławiu ponownie pójdą w górę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 kwiecień 2022 16:33

Od czerwca inowrocławian czeka kolejna podwyżka opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi. Na dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miejskiej nowe stawki ustanowili radni.

Opłata od mieszkańca segregującego odpady wrośnie do 32 zł miesięcznie, czyli w stosunku do obecnego stanu o 4 zł, natomiast niesegregująćego do 96 zł, czyli o 12 zł.

 

Czynnikiem wpływającym na koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście jest ilość wytworzonych odpadów. Wzrosła ona o przeszło 1 Mg w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dodatkowo utrzymujący się wzrost liczby zgonów w związku z trwającą sytuacją pandemiczną ma wpływ na koszty całego systemu. W samym styczniu 2022 r. zmarło ponad 22 % osób więcej niż w porównywalnym w okresie roku poprzedniego – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

 

Dzisiaj na sesji pojawiły się też argumenty związane z inflacją, która wpływa na ceny paliwa, energii, co też przekłada się na droższe usługi.

 

Radni opozycji z obozu Zjednoczonej Prawicy byli przeciwni, w ich opinii Inowrocław wzorem niektórych miast powinien dołożyć do funkcjonowania systemu odpadowego z budżetu, co pozwoliłoby zmniejszyć obciążenia jakie ponoszą mieszkańcy. Ten wniosek nie przekonał jednak koalicji mającej większość w Radzie.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu