Jesteś tutaj: HomeInowrocławNiepokojące dyktafony na spotkaniu z mieszkańcami

Niepokojące dyktafony na spotkaniu z mieszkańcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 05 maj 2022 12:03

20 kwietnia Zarząd Osiedla Mątwy zorganizował spotkanie z mieszkańcami oraz przedstawicielami Ciech Soda SA, w temacie sytuacji środowiskowej, w tym wpływu przemysłu na stężenie pyłów. Kontrowersje budziło pojawienie się kilku kamer oraz dyktafonów.

Nagrywanie tego typu spotkań może i nie jest niczym nowym, ale gdyby ograniczono się do nagrywania stołu prezydialnego, ewentualnie osób zadających pytania. W tym wypadku jak dowiadujemy się z interpelacji radnego Damiana Polaka, dyktafony miały być rozstawione po całej sali, pomiędzy mieszkańcami, co mogło prowadzić do nagrywania prywatnych rozmów.

 

Pierwszy raz spotkałem się praktyką, że na spotkaniu z mieszkańcami rozstawiane były dyktafony*, które nagrywają prywatne rozmowy lub komentarze osób uczestniczących w spotkaniu. Umiejscowionych zostało również kilka kamer, które rejestrowały całą salę – pisze w interpelacji radny Damian Polak, który oczekuje wyjaśnień ile kosztowało rejestrowanie rozmów i kto ma dostęp do tych nagrań.

 

Urząd Miasta Inowrocławia po interwencji radnego zwrócił się do Zarządu Osiedla Mątwy o wyjaśnienie tej sprawy. Na razie żadne wyjaśnienia się jeszcze nie pojawiły. Do sprawy wrócimy.

 

Warte obejrzenia

 • Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

  W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

 • Kujawy ponownie szczęśliwe dla Radosława Wojtaszka

  Arcymistrz Radosław Wojtaszek wywalczył w poniedziałek tytuł szachowego mistrza Polski, w czasie turnieju odbywającym się w Kruszwicy, tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wywalczony podczas mistrzostw w Bydgoszczy. Wspomnieć warto, że Wojtaszek klubowo związany jest z Minutorem Energą Gwiazdą Bydgoszcz. Mistrzostwa Polski w szachach odbywają się w Kruszwicy, jako wydarzenie towarzyszące przypadającej w tym roku 600. rocznicy nadania praw miejskich.

Wiadomości sportowe

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

   To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

 • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

  W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu