Jesteś tutaj: HomeInowrocławWięcej niż co dziesiąta osoba nie ma tutaj pracy

Więcej niż co dziesiąta osoba nie ma tutaj pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 17 maj 2022 10:27

Duże miasta notują rekordowo niskie bezrobocie, w Bydgoszczy stopa bezrobocia jest niższa niż 2,3%, średnie bezrobocie dla kraju niewiele przekracza 5%. Stąd też bezrobocie przekraczające w powiecie inowrocławskim 12%, to poważne odbicie od tendencji. W powiecie inowrocławskim bezrobocie jest ponad dwukrotnie większe niż wynika to ze średniej dla Polski.

 

Województwo kujawsko-pomorskie boryka się jednym z najwyższych bezrobociem w kraju, choć stopa odnotowana pod koniec kwietnia na poziomie 7,3%, nie jest aż tak znacząco wyższa od średniej dla kraju – 5,3%. 7,3% to oczywiście wypadkowa bezrobocia w Bydgoszczy na poziomie poniżej 2,3%, a także tego dwucyfrowego jak w powiecie inowrocławskim, czy powiatach grudziądzkim i włocławskim, gdzie procentowo jest ono jeszcze wyższe niż w inowrocłaskim.

 

Powiat inowrocławski rzuca się w oczy, bowiem w tym powiecie w liczbach bezwzględnych mamy zarejestrowanych najwięcej bezrobotnych – 6991 – pod koniec kwietnia. Pewnym kamieniem milowym był spadek ostatniego miesiąca poniżej 7 tys. bezrobotnych, ale jak porównamy rok do roku, to w ciągu ostatnich miesięcy od lekkiego kryzysu jaki wywołała na rynku pracy pandemia, jest to spadek o zaledwie 695 bezrobotnych, dla porównania w Bydgoszczy w tym czasie liczba bezrobotnych spadła o ponad 2,3 tys.

 

Jeżeli chodzi o sytuację wewnątrz powiatu inowrocławskiego to najwięcej bezrobotnych zarejestrowano pod koniec kwietnia w mieście Inowrocławiu 3,1 tys. Zważywszy na to, że Inowrocław stanowi prawie połowę populacji całego powiatu, jest to mimo wszystko wysoki wynik.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu