Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław przekazał Ukrainie autobusy miejskie

Inowrocław przekazał Ukrainie autobusy miejskie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 maj 2022 11:32
Inowrocław przekazał Ukrainie autobusy miejskie Fot: MPK

MPK Inowrocław wysłało do Lwowa dwa autobusy Solaris Urbino, w Inowrocławiu woziły pasażerów przez dobre 10 lat. Pojazdy mają służyć Ukraińcom w tym trudnym czasie wojny.

 

Do eksploatacji autobusy Solarisa weszły w 2006 roku w szwajcarskim mieście Winterthur. W 2009 roku Szwajcarzy sprzedali je MPK Inowrocław. Inowrocławian te autobusy woziły właściwie do 2020 roku, wcześniej Inowrocław przeszedł na flotę niskoemisyjną elektryczną i hybrydową, do tej koncepcji spalinowe Solaris Urbino nie pasowały, dlatego zostały wycofane z ruchu. Teraz pojawił się pomysł, aby przekazać je będącym w potrzebie Ukraińcom.

 

Nie są to może najnowsze autobusy, ale też na kujawsko-pomorskich drogach jeździ znacznie starszy tabor autobusowy.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu