Jesteś tutaj: HomeInowrocławNiby odeszli z PiS, ale nie do końca

Niby odeszli z PiS, ale nie do końca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 02 czerwiec 2022 11:37

Pod koniec marca wręcz sensacją była informacja o tym, że trójka radnych powiatu inowrocławskiego opuściła struktury Prawa i Sprawiedliwości – mowa o Danielu Sendorze (przewodniczący struktur miejskich PiS w Inowrocławiu), Gustawie Nowickim i Dawidzie Rogalskim. Od tego momentu minęły dwa miesiące, a w PiS tak naprawdę nikt nie wie czy z partii odeszli czy też nie.

 

Jedynie co się dowiadujemy Daniel Sendor złożył rezygnację z członkostwa w partii, co raczej traktowane jest jako zamknięcie sprawy w jego wypadku. Jeżeli chodzi o pozostałą dwójkę to jest wielka zagadka – Być może to się rozstrzygnie w najbliższy weekend – słyszymy.

 

O odejściu tej trójki z klubu opinia publiczna dowiedziała się po tym jak ogłosił to na zakończenie sesji Rady Powiatu jej przewodniczący. Nieoficjalnie mówiło się już, że mieli być oni niezadowoleni ze współpracy z wojewodą, który jest również działaczem PiS z powiatu inowrocławskiego. Zagadkowości tej sprawie nadaje jednak to, że działacze tej partii po dwóch miesiącach nie wiedzą, czy ktoś poza Sendorem odszedł czy nie.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu