Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa inowrocławskim rynku pracy widoczne największe ożywienie w województwie

Na inowrocławskim rynku pracy widoczne największe ożywienie w województwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 czerwiec 2022 15:19

Średnie bezrobocie w Polsce to ok. 5%, w kujawsko-pomorskim już ponad 7%, ale w powiecie inowrocławskim znacznie przekracza 11%. W liczbach bezwzględnych to blisko 6,8 tys. Przez okres maja ta liczba zmalała o 205 osób, co było największym spadkiem w kujawsko-pomorskim.

W skali całego województwa liczba bezrobotnych w maju spadła o ponad 1,6 tys. W skali roku, czyli w stosunku do maja 2021 roku liczba bezrobotnych w Inowrocławiu spadła o 701, jest to jeden z wyższych wyników z województwie, ale jednak bywały wyższe – oprócz Bydgoszczy o najsilniejszej gospodarce (bezrobocie nieco ponad 2%), gdzie spadek roczny wyniósł ponad 2 tys, to o 1 tys. bezrobotnych ubyło w takich powiatach jak: lipnowski, włocławski, Miasto Włocławek – powiaty lipnowski i włocławski są znacznie mniej zaludnione od inowrocławskiego co pokazuje skalę problemu.

 

Jeżeli chodzi o dane z maja - to największy spadek odnotowano w gminie Inowrocław o 67 osoby. W gminie Dąbrowa Biskupia zanotowano nawet wzrost o jednego bezrobotnego, również obszar miejski gminy Gniewkowo przyniósł wzrost bezrobotnych o 5; na obszarze wiejskim Gniewkowa był spadek, więc ostatecznie cała gmina kończy maj ze spadkiem. W Rojewie też był spadek, ale o zaledwie 4 osoby.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu