Jesteś tutaj: HomeInowrocławZwiązki zawodowe stają w obronie spalarni

Związki zawodowe stają w obronie spalarni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 22 czerwiec 2022 16:46

W wspólnym oświadczeniu działające w grupie Ciech SA związki zawodowej skrytykowały działania, które dążą do blokowania budowy przy zakładach Soda Mątwy spalarni śmieci. Zdaniem związkowców jest to działanie ze szkodą dla pracowników Ciechu, ale też dla lokalnego środowiska. Pod tym oświadczeniem podpisał się m.in. były radny powiatowy PiS-u Daniel Sendor, reprezentujący w tym wypadku NSZZ Solidarność.

Podpisanie się władz Inowrocławia pod listem intencyjnym w sprawie budowy spalarnia odpadów przy zakładach Ciechu na Mątwach spotkało się z krytyką polityków Solidarnej Polski oraz części mieszkańców. Głos w obronie pracodawcy zabrali teraz związkowcy z Ciech-u, którzy przyrównują działania krytyczne wobec inwestycji do działań, dywersyjnych, które nie rzadko mają podłoże politycznej”.

 

,,Naszym celem nadrzędnym jest nie tylko dobro Załogi Ciech Soda Polska, gwarancja zatrudnienia, pewność istnienia na rynku Sodowym ale również, a może na tym samym poziomie, dbanie o środowisko i nie szkodzenie wszystkim mieszkańcom naszego regionu oraz jego rozwój” - napisali w oświadczeniu przedstawiciele związków zawodowych. Zdaniem sygnatariuszy tego listu, budowa instalacji pozwolić ma na uzyskanie ekologicznego ciepła, które mogłoby ogrzewać w sezonie grzewczym część mieszkań w Inowrocławiu, tym samym ograniczając stosowanie bardziej szkodliwych dla środowiska paliw.

 

Pod tym listem podpisały się m.in. organizacje: Międzyzakładowego Związku Zawodowego Soda Mątwy oraz NSZZ Solidarność. Na czele Solidarności w Ciech Soda Polska stoi Daniel Sendor, radny powiatu bydgoskiego, który kilka tygodni temu odszedł z Prawa i Sprawiedliwości, do niedawna szef struktur tej partii w Inowrocławiu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu