Jesteś tutaj: HomeInowrocławZwiązki zawodowe stają w obronie spalarni

Związki zawodowe stają w obronie spalarni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 22 czerwiec 2022 16:46

W wspólnym oświadczeniu działające w grupie Ciech SA związki zawodowej skrytykowały działania, które dążą do blokowania budowy przy zakładach Soda Mątwy spalarni śmieci. Zdaniem związkowców jest to działanie ze szkodą dla pracowników Ciechu, ale też dla lokalnego środowiska. Pod tym oświadczeniem podpisał się m.in. były radny powiatowy PiS-u Daniel Sendor, reprezentujący w tym wypadku NSZZ Solidarność.

Podpisanie się władz Inowrocławia pod listem intencyjnym w sprawie budowy spalarnia odpadów przy zakładach Ciechu na Mątwach spotkało się z krytyką polityków Solidarnej Polski oraz części mieszkańców. Głos w obronie pracodawcy zabrali teraz związkowcy z Ciech-u, którzy przyrównują działania krytyczne wobec inwestycji do działań, dywersyjnych, które nie rzadko mają podłoże politycznej”.

 

,,Naszym celem nadrzędnym jest nie tylko dobro Załogi Ciech Soda Polska, gwarancja zatrudnienia, pewność istnienia na rynku Sodowym ale również, a może na tym samym poziomie, dbanie o środowisko i nie szkodzenie wszystkim mieszkańcom naszego regionu oraz jego rozwój” - napisali w oświadczeniu przedstawiciele związków zawodowych. Zdaniem sygnatariuszy tego listu, budowa instalacji pozwolić ma na uzyskanie ekologicznego ciepła, które mogłoby ogrzewać w sezonie grzewczym część mieszkań w Inowrocławiu, tym samym ograniczając stosowanie bardziej szkodliwych dla środowiska paliw.

 

Pod tym listem podpisały się m.in. organizacje: Międzyzakładowego Związku Zawodowego Soda Mątwy oraz NSZZ Solidarność. Na czele Solidarności w Ciech Soda Polska stoi Daniel Sendor, radny powiatu bydgoskiego, który kilka tygodni temu odszedł z Prawa i Sprawiedliwości, do niedawna szef struktur tej partii w Inowrocławiu.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu