Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Ryszard Brejza otrzymał od radnych absolutorium

Prezydent Ryszard Brejza otrzymał od radnych absolutorium

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 czerwiec 2022 14:29

Głosami koalicji, przy sprzeciwie opozycji Rada Miejska w Inowrocławiu udzieliła prezydentowi Ryszardowi Brejzie absolutorium za 2021 rok oraz udzieliła mu po debacie o stanie miasta wotum zaufania. Prezydent mówił przede wszystkim o trudnym czasie dla samorządów oraz wskazywał, że Polski Ład uderza w finanse samorządów.

- Zmiany wprowadzone przez Polski Ład nie ułatwiały nam realizacji zaplanowanych zadań, jednak dołożyliśmy wszelkich starań, aby zrealizować je jak najlepiej. Dlatego bardzo dziękuję Państwu za udzielone absolutorium – podziękował po uzyskaniu absolutorium prezydent Ryszard Brejza.


Opozycja z kolei skupiała się głównie na podwyżkach cen usług jakie uderzają w mieszkańców, zarzucając ekipie prezydenta Brejzy, że jedyny pomysł na rządzenie jaki prezentuje to są podwyżki. Dlatego radni opozycji głosowali zarówno przeciwko udzieleniu absolutorium oraz wotum zaufania dla prezydenta Ryszarda Brejzy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu