Jesteś tutaj: HomeInowrocławW powiecie inowrocławskim na rynku pracy wciąż widać ożywienie

W powiecie inowrocławskim na rynku pracy wciąż widać ożywienie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 13 lipiec 2022 18:05

Powiat inowrocławski jest miejscem ,gdzie stopa bezrobocia jest ponad dwa razy większa od średniej dla kraju, to także ten obszar gdzie ten problem jest powyżej średniej dla naszego województwa. Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym w powiecie inowrocławskim notowano największy (w liczbach bezwzględnych) spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

Przez okres czerwca rejestr bezrobotnych w powiecie inowrocławskim zmniejszył się o dokładnie bilans 526 osób, w maju również powiat inowrocławski miał największą tendencję spadkową, wówczas powyżej 700 osób. Pokazuje to, że powoli sytuacja na rynku pracy w tym powiecie się poprawia. Wciąż jednak w tym powiecie zarejestrowanych jest ponad 6,2 tys. osób bezrobotnych, co w liczbach bezwzględnych jest największym wskaźnikiem w województwie kujawsko-pomorskim, natomiast stopa bezrobocia liczona jest w dwóch cyfrach – około 11%.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu