Jesteś tutaj: HomeInowrocławZarząd Osiedla Mątwy wyjaśnia po co były dyktafony na spotkaniu z mieszkańcami

Zarząd Osiedla Mątwy wyjaśnia po co były dyktafony na spotkaniu z mieszkańcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 lipiec 2022 18:06

20 kwietnia odbyło się spotkanie mieszkańców zorganizowane przez Zarząd Osiedla Mątwy z firmą Ciech, w temacie budzącym emocje społeczne, a mianowicie planowanej budowy spalarni odpadów. Na sali pojawiło się kilka kamer i dyktafonów, które znajdowały się pomiędzy mieszkańcami. Radny Damian Polak z Solidarnej Polski wyraził obawy, że mogły one rejestrować rozmowy prywatne między mieszkańcami.

O tej sprawie pisaliśmy już w maju, z uwagi na to, że inowrocławski ratusz o złożenie wyjaśnień, po interpelacji radnego Polaka, zwrócił się do Zarządu Osiedla Mątwy, wracamy do tej sprawy. W piśmie podpisanym przez przewodniczącą Zarządu Osiedla Agatę Kuczyńską wskazano, że nagrania służyły tylko i wyłącznie późniejszemu sporządzeniu protokołu. Z uwagi na to, że na takich spotkaniach nie wszyscy mieszkańcy zadają pytania przez mikrofon, postanowiono zastosować dyktafony ustawione między mieszkańcami, ale – urządzenie z taką charakterystyką mikrofonów zbiera dźwięki ambjentowe i przy takim ustawieniu ,,rozmowy prywatne” są nieczytelne.

 

Radny Damian Polak wniósł o kopię tych nagrań, ale jak wynika z odpowiedzi, w dniu 29 kwietnia po sporządzeniu protokołu, miało ono zostać komisyjnie usunięte. W tej sytuacji zweryfikowanie co dokładnie się nagrało jest dzisiaj już trudne.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu