Jesteś tutaj: HomeInowrocławNaprawa zniszczonej wybuchem kamienicy będzie kosztować 400 tys. zł

Naprawa zniszczonej wybuchem kamienicy będzie kosztować 400 tys. zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 08 sierpień 2022 13:16
Naprawa zniszczonej wybuchem kamienicy będzie kosztować 400 tys. zł Fot: UM Inowrocław

7 lipca doszło do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Stanisława Staszica w Inowrocławiu, na szczęści nikt nie zginął. Władze Inowrocławia tymczasowo zapewnił mieszkańcom mieszkania zastępcze, w drugiej połowie lipca w ratuszu podjęto też decyzję, że samorząd odbuduje zniszczony budynek.

Decyzja zapadła dopiero po czasie, bowiem najpierw szczegółowo stan budynku musiały zbadać służby nadzoru budowlanego, które uznały, że budynek nadaje się do odbudowy.

 

Urząd Miasta w trybie z wolnej ręki, dla szybszej realizacji zamówienia, podpisał umowę z firmą PPHU MAG-BUD z Inowrocławia na naprawę budynku, która zgodnie z tą umową powinna zakończyć się do 15 września. Wartość zamówienia to równe 400 tys. zł.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu