Jesteś tutaj: HomeInowrocławSekretarz Inowrocławia i dwójka naczelników niesłusznie dostali nagrody

Sekretarz Inowrocławia i dwójka naczelników niesłusznie dostali nagrody

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 sierpień 2022 18:06

W latach 2020-2021 pracownikom funkcyjnym Urzędu Miasta w Inowrocławiu przyznano blisko 44,5 tys. zł nagrody (łącznie), zdaniem Regionalnej Izby Kontroli ta kwota została przyznana z naruszeniem przepisów. RIO odpowiedzialnością za to obarcza prezydenta Ryszarda Brejzę. Izba może wszcząć postępowanie dotyczące dyscypliny finansów publicznych, na razie jednak poucza włodarza Inowrocławia.

Chodzi dokładniej o nagrody dla sekretarza miasta oraz naczelników wydziałów: spraw obywatelskich, a także dróg i transportu. W 2020 roku otrzymali oni łącznie 14 tys. zł,a w 2021 roku prawie 30,4 tys. zł. Zdaniem RIO przepisy prawa regulujące płace pracowników samorządowych nie przewidują czegoś takiego jak przyznawanie ,,dodatku motywacyjnego. Izba z uwagi na fakt, że w regulaminie inowrocławskiego magistratu taki dodatek wprowadzono na mocy rozporządzenia prezydenta, obarcza właśnie włodarza miasta odpowiedzialnością za to naruszenie. RIO w podsumowaniu kontroli wyraża oczekiwanie poprawienia regulaminu organizacyjnego ratusza, aby do tego sytuacji już nie dochodziło.

 

Kontrola wykazała również inne uchybienia, nie weryfikowanie przez ratusz deklaracji podatkowych od nieruchomości, co sprawić miało, że wysokość podatku naliczona na część właścicieli nieruchomości nie odpowiadało ich realnej wielkości, a także brak adnotacji w aktach osobowych pracowników ratusza o wysokości nagród im przyznawanych. RIO nie kwestionuje tych nagród, ale wskazuje na braki formalne.

 

Regionalna Izba Obrachunkowa zgodnie z przepisami prawa prowadzi nadzór nad samorządowymi w zakresie przestrzegania zasad księgowych i rachunkowych.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu