Jesteś tutaj: HomeInowrocławDotkliwy mandat dla kierującego elektryczną hulajnogą

Dotkliwy mandat dla kierującego elektryczną hulajnogą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 10 październik 2022 18:30

2,5 tys. zł mandatu otrzymał kierujący na terenie powiatu inowrocławskiego hulajnogą elektryczną. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. W dniach 7-9 października policjanci z tego powiatu ukarali takimi samymi mandatami, za to samo wykroczenie łącznie 5 rowerzystów i wspomnianego użytkownika hulajnogi elektrycznej.

Sprawa jest poważna, bowiem zarówno rowerzyści oraz użytkownicy hulajnóg mogą stanowić śmiertelne zagrożenie chociażby dla pieszych. Nie tak dawno śmiertelnie zakończyło się w Bydgoszczy potrącenie przez poruszającego się elektryczną hulajnogą kobiety.

 

W świetle prawa nietrzeźwi użytkownicy hulajnóg oraz rowerzyści są jednak traktowani bardziej ulgowo od nietrzeźwych kierowców samochodów, którym grozi za ten czyn pozbawienie uprawnień oraz kara więzienia. Jeszcze kilka lat temu kara więzienia za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu było dość powszechne, dopiero w 2015 roku złagodzono przepisy. W tamtym czasie elektryczne hulajnogi były na tyle mało powszechne, że nikt o nich nie myślał pod względem prawnym.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu