Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu odbędą się po raz kolejny Zaduszki Jazzowe

W Inowrocławiu odbędą się po raz kolejny Zaduszki Jazzowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 11 październik 2022 17:39

Jak co roku, w kalendarzu kulturalnym Inowrocławia, nie mogło zabraknąć obowiązkowego punktu tj. INOWROCŁAWSKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH, które już po raz ósmy zagoszczą na scenie Teatru Miejskiego. Tym razem wydarzenie uświetni swoimi niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi Ghostman, który wystąpi w towarzystwie wirtuoza instrumentów klawiszowych - Piotra Matusika.

INOWROCŁAWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE to muzyka pełna przestrzennych, nostalgicznych improwizacji, którą również tworzy odbiorca i otoczenie poprzez swoje reakcje. Tak zapowiada się koncert jazzowy duetu genialnych muzyków – Ghostmana i Matusika. Zdecydowana większość ich utworów powstaje z luźnych improwizacji, podczas prób lub koncertów na żywo. Widz poprzez swoją reakcję na to, co dzieje się na scenie – kreuje koncert i staje częścią przeszywająco muzykalnego widowiska.

 

Podczas koncertu możemy spodziewać się czegoś zupełnie nowego, innowacyjnego. Ghostman podczas każdego swojego występu improwizuje. Śpiewając – posługuje się językiem brzmiącym, jak mieszanka dialektów z różnych stron świata, które łączą się w spójną całość - mówi Piotr Rogóż – pomysłodawca INOWROCŁAWSKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH.

 

Koncert z okazji 8. INOWROCŁAWKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH będzie łączył w sobie elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej. Ponadto na widzów czeka niespodzianka muzyczna.

 

Bilety w cenie 30 i 40 zł można nabyć w Kujawskim Centrum Kultury, w Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Inowrocławiu oraz na www.kckino.pl.

 

Organizatorem ósmej edycji Zaduszek Jazzowych są Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław, a partnerami Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu oraz Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne PRO ARTE.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu