Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd przyznał dotację na skomunikowanie Inowrocławia z Solcem Kujawskim

Rząd przyznał dotację na skomunikowanie Inowrocławia z Solcem Kujawskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 październik 2022 10:37
Rząd przyznał dotację na skomunikowanie Inowrocławia z Solcem Kujawskim Fot: KPRM

Pod koniec ubiegłego tygodnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego rozwojowi stref przemysłowych. Na ten cel rozdysponowano blisko 5 mld zł, dla województwa kujawsko-pomorskiego ok. 300 mln zł. Niezadowolenie wynikami tego rozstrzygnięcia wyraził prezydent Inowrocławia.

Z województwa kujawsko-pomorskiego mamy tylko trzy dofinansowane zadania, a tak się składa, że najwięcej środków trafi do powiatu inowrocławskiego. Blisko 200 mln zł trafi na rozbudowę drogi powiatowej łączącej Inowrocław z Solcem Kujawskim oraz skomunikowania Nowej Wsi Wielkiej z Leszycami. Realizacja tej inwestycji powinna poprawić też powiązania funkcjonalne w tej części województwa, bowiem poprawi się skomunikowanie chociażby Rojewa z Bydgoszczą.

 

Blisko 75,5 mln zł otrzyma też Województwo Kujawsko-Pomorskie na modernizację drogi wojewódzkiej nr 268 w ramach poprawy funkcjonalności Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Są to zatem inwestycje głównie dla obszaru Brześcia Kujawskiego. Blisko 15 mln zł otrzyma też gmina Lubień Kujawski pod Włocławkiem na skomunikowanie terenów inwestycyjnych.

 

Inowrocław też liczył na środki

Inowrocławski samorząd do tego programu złożył wniosek na modernizację ulicy Magazynowej, która biegnie tuż przy torach kolejowych oraz budowę łącznika ulicy Jacewskiej z Toruńską. Nie uzyskały one jednak dofinansowania - Nie rozumiem dlaczego rząd tak bardzo zawziął się szczególnie na ulicę Magazynową, już po raz trzeci uznał, że powinna ona pozostać w stanie ruiny, podobnie jak wcześniej basen odkryty czy dziesiątki ulic osiedlowych - skomentował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu